Elektronik Sistem Danışmanlığı

Elektronik Sistem Danışmanlığı

Elektronik güvenlik risk danışmanlığı hizmetimizin başarısında en büyük etken dünyadaki örnek uygulamaların baz alınması  ve Teknik uzmanlarımızın  ülkemizde birçok projede elde ettikleri deneyim ve konu hakkındaki akademik bilgilere dayanır

İşletme güvenlik değerlendirmelerinin  yapılması. harici risk analizi ve değerlendirme yapılması. Benzer işletme risklerinin karşılaştırılması .İşletme çalışma planının incelenmesi , Elektronik denetim çözümlerinin tespiti ,  Elektronik önlemlere ek ve destekleyici fiziksel  tedbirlerin planlanması, uygulanması ,Giriş , çıkış alanları , yaya ve araç sirkülasyonunun planlanması ,Elektronik Güvenlik senaryolarının hazırlanması hizmetleriyle işletmenize özel elektronik güvenlik  çözümleri sunulmaktadır.

 

Çalışmalarımızda Aşağıdaki Kriterler Dikkate almaktayız.

A:ÖNCELİKLİ RİSKLERİN TESPİTİ VE BUNLAR ÜZERİNE YOĞUNLAŞMA:

Saldırgan istediği şekilde davranma avantajından dolayı süpriz yapma ihtimali yüksektir.Çünkü saldırı yapacağı yeri,kullanacağı aracı, zamanı ve hedefi seçen kendisidir.Dolayısıyla akla gelebilecek saldırı şekilleri sonsuzdur.Bundan dolayıdırki belirlenen öncelikli riskler ele alınarak elektronik güvenlik sistemi oluşturulmalıdır.

 

B:DÜŞÜK RİSKLER:

Güvenlik sistemi dizayn edilirken birtakım riskler düşük risk olarak ele alınır ve bunun üzerinde fazla durulmaz .Fakat asıl risk unsurları ile ilgili tedbirler alınırken  oluşturulan güvenlik halkaları bu riskleride minumuma indirilmesini destekler durumdadır.Bundan dolayıdırki bu riskler için ayrıca bir koruma halkası oluşturmaya gerek kalmamaktadır.

 

C:GÜVENLİK ÇEMBERİNİN OLUŞTURULMASI:

Bir kaç risk unsuruna karşı tek bir önlem olmamaktadır.,Bu nedenle risk olarak kabul edilen her biri bir bütünün parçaları olarak kabul edilip birbirlerini tamamlayacak ve destekleyecek şekilde güvenlik sistemi dizayn edilmelidir.

 

D:AKTİF AKILLI GÜVENLİK SİSTEMİ:

Olayların oluşmasını beklemek yerine olaylar olmadan teşhis edip gerekli önlemlerin alınmasının sağlanması hedeflenmektedir.

 

E:CAYDIRICI UNSUR OLMASI :

Sistem dışarıdan bakıldığında kötü niyetli insanlara caydırıcı etki yapacaktır.,Çünkü saldırgan zor hedef olmasından dolayı daha kolay hedefler seçecek ve bu hedeflere yönlenecektir.

 

F:MALİYET VE FAYDA DENGESİNE DİKKAT EDİLMESİ:

Risklere karşı çözümler belirlenirken en uygun malzeme ve dizayn kullanılarak öncelikli risklerin önlenmesi amaçlanmış ve genel olarak birkaç risk unsuruna destek olması sağlanmıştır .Bu sayede maliyet değerleri minumum seviyeye  indirilmiştir.

 

G:ELEKTRONİK SİSTEM SEÇİM  KRİTERLERİ

Kullanılacak sistemler uluslararası onaya sahip olmalı ve tüm sistemler yazılım ile haberleşmeli .Sistemler modüler yapıda olup gelişmelere izin vermeli ve ilgili standart belgelerine haiz olmalıdır.

 

Bu kriterler sayesinde işletmenizin ihtiyacı olan sistemlerin optimum maliyetler ile alınması , risklerinizin minimize edilmesi ve uzun yıllar çalışacak işlevsel sistemlerin satın alınması sağlanmaktadır.

 

TEKNİK DANIŞMANLIK ( ARIZA VE RENOVASYON )

Tüm bu hizmetlerin dışında Platin Teknoloji uzmanlarından Mevcut Güvenlik ve Hırsız alarm , Kapalı devreye kamera , Geçiş kontrol v.b tüm güvenliğe yönelik yapılmış elektronik  sisteminizin analizlerini , Mevcut problemlerinize çözüm yolları üretilmesini ve ülkemizde maalesef yaygın olarak yaşanan markaları temsil eden firmaların tekel uygulamalarını by pass  edecek çözümler üretilmesini talep edebilirsiniz.

 

Arıza danışmanlığı

Marka hizmet problemleri çözümleri

Bakım onarım süreç analizleri

Sistem geliştirme ve renovasyon çözümleri

Altyapı ve kablolama çözümleri

 

’Tüm bu hizmetlerimizle elektronik güvenlik sistemi  yatırımlarınızın uzun yıllar efektif şekilde kullanılması sağlanmaktadır’’

 

Hizmetlerimiz

Yapılar için Güvenlik Sistemi Mühendisliği - Projelendirme

Kapsamlı saha analizleri

Risklerin Saptanması

Çözümlerin Oluşturulması.

Sunum ve Revizyon

Teknik Projelendirme

Proje Uygulama Danışmanlığı

Şartname İhale Kitinin Hazırlanması

Tekliflerin değerlendirilmesi

Satın Alma, Servis-Bakım Sözleşmesi Danışmanlığı

Saha Altyapı ve Montaj Denetimi

Kabul Süreçleri yönetimi

Kullanıcı eğitimleri

Bakım , onarım süreçleri

 

Hizmet  verdiğimiz projeler

Kimyasal Tesisler

Ticari Binalar

Şirket Merkezi /Kampus

Islah Tesisleri

Veri Merkezleri

Eğitim / Kampüs  Ortamları

Eğlence /Casino Mekanları

Hükümet Binası

Sağlık Tesisleri

Ağır Sanayi Tesisleri

Yüksek Binalar

Oteller / Tatil Köyü

Müze ve Tarihsel Tesisleri

Askeri Üsler

Madencilik

Müzeler / Galeriler

Konut Binaları

Perakende Alışveriş Merkezleri

Plazalar , Kuleler

Telekomünikasyon Tesisleri

Tüneller ve metrolar

Vip alanlar / konutlar