Güneş enerjisi santralleri

Güneş enerjisi santralleri

Güneş enerjisi santrallerinin  ciddi ilk yatırım maliyetleri bulunmaktadır. Öncelikli önlemlerimiz yatırımın korunması ve risklerinin minimize edilmesi olacaktır. Ayrıca işletme olarak ülkemizin elektrik ihtiyacının karşılanmasına olan katkıları dikkate alındığında ; Uzun süren elektrik kesintileri ciddi problemlere yol açmaktadır.  Para ile ölçülmeyecek büyük problemlere sebep olabilir. Elektrik enerjisine bağlı hastaneler ve diğer acil servisler için uzun süre elektrik kesilmesi hayat pahalılığına neden olabilir. Platin teknoloji termal görüntüleme kameraları ile elektrik şebekesinin kritik noktalarda olduğu gibi GES santrallerinde güvenlik çözümleri sunmaktadır

Hırsızlık gibi adi suçlar kadar olası  terörist saldırılardan kaynaklanan hasarları önlemek için, Güneş enerjisi santralleri ve şalt sahalarının  güvenliği yoluyla güç dağıtımının sürekliliğinin sağlanması son derece önemlidir. Bu riske ile  başka tehditler bulunmaktadır. Kullanım ömrünü tamamlayan veya arızalanan ekipmanların  neden olduğu problemler çok tehlikeli olabilir, Bu nedenle, güvenlik sisteminde on-line termal izleme güneş panelleri şalt sahaları izlenebilmektedir.

Elektrik trafo merkezinin birkaç anahtar parçasını sürekli olarak izleyerek, arızaların geliştikçe algılanmasını sağlarız. Bu durumda enerji şirketi, derhal arızalanmayı önlemek için, altyapının diğer bölümleri yoluyla gücü yeniden yönlendirebilir. Bu, onarım ekiplerini parçaları sipariş etmek ve onarımları planlamak için biraz zaman kazandırıyor.

termal kamera güneş enerji tesisi koruma ve güvenlik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çevre güvenlik  ve işletme risklerinin termal kamera ile çözümlenmesi kombine alarm sistemi, yüksek bir yatırım getirisi sağlar. "Hem güvenlik hem de durum izleme sistemini tek bir sistemde birleştirerek bu sistem katma değeri yüksektir. Kurumun arıza sayısının ortalama % 20 oranında azalmasına ve bu sayede ciddi tasarruf yapılması sağlanmaktadır.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ VE ŞALT TESİSLERİNDE İŞLETME RİSKLERİNE ÖZEL  ÇÖZÜMLERİ UZMANLARIMIZ SUNACAKTIR.

ges şalt tesisiges şalt termal görüntüleme

 

 

 

 

 

 

 

 

Termal  kamera ile enerji iletim hatları , trafo merkezindeki kritik parçaların sıcaklıklarının takibi sağlanabilmektedir.  Kameranın görüş alanındaki herhangi bir nokta önceden belirlenen eşik sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklığa ulaşırsa bir alarm aktif olur