Ulaştırma

Ulaştırma

Trenler  ;

Tramwaylar;

Metrolar ;

Otobüsler ;

İş makinaları ;

Otomobiller;

Gemiler ;

Ulaşım amaçlı kullanılan araçlar ve  sektöre hitap eden

Otogarlar ;

Benzin istasyonları ;

Metro – Tramway istasyonları ;

Havalimanları ;

Limanlar;

Gümrük kapıları ;

Ulaştırma sektörüne özel güvenlik ve işletme  risklerinin minimize edilmesi  için uzmanlarımız özel çözümler sunmaktadır.

 

MOBİL KAMERA SİSTEMLERİ ;

Ulaşım amaçlı kullanılan tüm araçlardaki güvenlik risklerinin minimize edilmesi ve oto kontrolün  sağlanması amacıyla  kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir. Her taşıta ve işletme ve imalat şartlarına uygun kamera , kayıt çözümleri sunmaktayız . İlgili yöneticiler diledikleri anda taşıt nerede olursa olsun görüntülerine ulaşmakta ve izleyebilmektedirler. Ayrıca kayıp çalıntı risklerine karşı aracın bulunduğu noktanın takip edilmesi belirlenen senaryolar gereği araca müdahale edilmesi sağlanabilmektedir. Kullanılan kameralar olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir.

 

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ ;

Perakende  sektörüne  özel  ihtiyaçlara uygun özel güvenlik ve işletme risklerinin minimize edilmesi amacıyla kullanılan  kamera sistemleri işletme güvenliği adına vazgeçilmez çözümler üretmektedir.Her türlü işletme ve imalat şartlarına uygun i kamera çözümleri ve  DVR kayıt cihazı ve komuta kontrol merkezi  çözümleri sunmaktayız . Ürünlerimiz sadece kayıt etmekle kalmayıp . Olay analizleri yaparak olayların , problemlerin , risklerin oluşmasını önlemek amacıyla alarm senaryo çözümler üretmektedir.Tüm sistemler kurumunun belirlediği yapıda ve kalitede kayıt yapmakta ve  gerektiğinde uygun kalitede görüntülere ulaşılmasını sağlamaktadır

 

MOBİL YANGIN ALGILAMA , İHBAR VE SÖNDÜRME SİSTEMİ ;

Otobüs ve benzer taşıtlar için Mobil yangın algılama ve söndürme sistemleri  kullanılmaktadır. Klasik sistemlerden farkı platin teknolojinin uzmanlığıyla yangının öncelikle otomatik sensörler ile algılanması sağlanmaktadır. Algılama sonrasında araç kullanıcısı ekranında bilgi verilmekte ve algılamanın doğrulanması durumunda otomatik yangın söndürme sistemi devreye girmektedir. Söndürme sisteminde özel bir sistemle etkin söndürme yapacak hale getirilmesi sağlanarak su sis kullanılmaktadır. bu sayede etkin , hızlı söndürme sağlanmakta yolcular ve araçın korunması sağlanmaktadır

 

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ ;

Liman , gar , istasyon vb alanlara özel risklerin minimize edilmesi için tüm tesise kurulacak  yangın algılama sistemi ile yangın riskine karşı kontrol edilmesi., yangının partikül halindeki  ilk oluşumu anında algılanmasını ve yangına büyümeden müdahale edilmesine imkan vermeyi sağlamaktadır. Bu amaçla Platin Teknoloji tarafından kurulan yangın alarm sistemleri öncelikle ortamdaki yolcu ve  personelin hayati tehlike altında kalmalarını ve binanın  maddi zararlar görülmesini önlemektedir. Sistemde bir yangın kontrol paneli bulunur. İşletmenizin ihtyaçlarına uygun  çeşitli tip algılama elemanlarından gelen uyarıları değerlendirip sirenler, flaşörler ,telefon arama cihazı aktif duruma getirir. İlgili yönetici ve güvenlik personeline  detaylı  bilgileri ulaştırır.Tüm bu olaylar yaşanırken yangın algılama yapıldığı andan itibaren diğer sistemlere bilgi göndererek daha önceden hazırlanan  alarm senaryolarının aktif olmasını sağlanmaktadır.

 

İNSAN SAYMA VE RAPORLAMA ÇÖZÜMLERİ;  

İşletme içi sirkülasyonun takibi raporlanması ve istasyonlara özel operasyonların planlanması için gerekli bilgilerin oluşturulduğu kamera üzerinden özel yazılımlar ile analiz yaparak müşterilerin sayılmasını ve içerideki hareketlerinin analizlerin yapılmasını sağlayan çözümler sunmaktayız .

 

ANAHTAR YÖNETİM SİSTEMLERİ ;

İşletmeye ait özel alanların  anahtalarının güvenli şekilde saklanması ve  anahtarlarına  gerektiğinde rahatlıkla ulaşılması ve anahtar kullanımların raporlanmasını sağlayan anahtar yönetim çözümleriyle anahtar karmaşasının önlenmesi ve güvenli şekilde korunması sağlanmaktadır. 

 

ELEKTRİK PANOLARI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME ;

Elektrikli taşıtlar ve işletme içi risklerin yoğunlaştığı elektrik panoları  ve kabinler için düşük ilk yatırım ve işletme maliyetleri ve yüksek performans sağlayan kabin tipi söndürme sistemlerini kullanılmaktadır.Yangın söndürme tüplerinde kullanılan  HFC227ea ve HFC125  vb söndürme gazları ile  etkili söndürme sağlar. Kokusuz, renksiz, artık madde bırakmayan, Elektriksel  malzeme zarar vermeyen gazlardır.

 

KABLO TAVALARI ,HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA VE TESPİT SİSTEMLERİ ;

Elektriksel tesisat ve havalandırma kanalları gibi yüksek risk ve algılamanın zor olduğu alanlara döşenecek özel algılayıcı  kablo ile bulunduğu noktalardaki ani sıcaklık değişimlerinin algılanmasıyla yangın oluşmadan algılanması sağlanmaktadır. Linear Isı Algılama çok yönlü ve ekonomik bir yangın algılama ürünüdür. İlk yatırım ,bakım , işletme maliyetleri ve çalışma performansı dikkate alındığında .Extrem yangın algılama ihtiyaçları için ekonomik ve performanslı çözümler sunmaktadır.

 

YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ TEST EKİPMANLARI ;

Yangın algılama ekimanlarıyla  kurulan sistemlerin test edilmesi ve düzenli olarak bakımlarının yapılması ülkemizde göz ardı edilen ihtiyaçlardandır. Platin Teknoloji Yangın algılama sistemini oluşturan  duman , ısı , gaz ve karbonmonoksit gibi tüm dedektör tipleri için uygun test gazları , temizleme ve kontrol aparatlarının profesyonel işletme ve yangın sistemi bakımı yapan  firmalarının kullanımına sunmuştur.

 

ENGELSİZ YAŞAM ÇÖZÜMLERİ  ; 

Engelli ziyaretçi ve çalışanların işletmeniz içerisinde risksiz ve  rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve olası risklerin minimize edilmesi için sunulan elektronik çözümlerdir. Riskler nelerdir ? Islak hacimlerde yardım ve acil mücadele  ihtiyacı , Genel alanlarda medical yardım ihtiyacı , acil tahliye süreçlerinde yardım almaksızın çıkışlara ulaşılması risklerine çözümler sunmaktayız.

 

ACİL DURUM ANONS VE SESLENDİRME SİSTEMİ;

İstasyon   içinde kurulan acil durum anons ve Seslendirme  sistemleri günlük yaşamda  müzik yayını yaparak gerekli ambiyansın oluşmasını sağlayacak olası  acil durumlarda müşteri  ve personelin hızlıca tahliye edilmesi için kullanılan çözümlerdir.

Uzmanlarımız ulaşım sektörüne özel  risklerini minimize edecek  çözümler sunmaktadır. Türkiye ve  hizmet alanımızdaki Tüm ülkelerdeki elektronik güvenlik  risklerine projelerinize özel çözümler için lütfen irtibat kurunuz .